Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › DR A Büki Konsult AB

DR A Büki Konsult AB

Certifierad sedan 2025. DR A Büki Konsult AB är verksamt inom handel & butik i Västra Götalands län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2025 (certifieringsår: 2025).

Bransch
Handel & Butik
Län
Västra Götalands län
Organisationsnummer
559080-9884
Certifieringsår
2025

Kontakta DR A Büki Konsult AB

Webbplats
barnpsykiater.com
E-post
barnpsykiater@gmail.com

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Efter många år inom offentlig barnpsykiatri tog Andrea Büki, legitimerad läkare och barnpsykiater, ett avgörande steg – att starta eget. Inte för att göra mindre, utan för att göra bättre. Med en gedigen medicinsk utbildning, omfattande klinisk erfarenhet och en orubblig vilja att förbättra livet för barn och unga, grundade hon Dr A Büki Konsult AB – en verksamhet där varje möte präglas av kompetens, lyhördhet och engagemang. Andrea är tydlig med sin roll: hon är läkare, inte psykolog. Hon diagnostiserar, behandlar, följer upp och lyssnar – alltid med barnets bästa i fokus. Efter att ha arbetat på BUP SÄS i Borås, i Danmark samt på Habilitering & Hälsa, har hon samlat en ovärderlig kunskapsbas som nu kommer ännu fler till del genom hennes privata mottagning. Som en sann pionjär har Andrea inte bara vågat gå sin egen väg – hon har också lyckats. Det är därför hon nu tilldelats certifieringen Kvalitetsentreprenör 2025, som ett erkännande för sitt mod, sin kvalitet och sitt nytänkande inom vård och hälsa. Men Andrea stannar inte där. I takt med att verksamheten växer breddas också utbudet – nu även med ridterapi och avel av den unika Rocky Mountain Horse. Denna hästras, känd för sitt lugna temperament, jämna gångarter och mångsidighet, beskrivs av Andrea som den perfekta hästen för varje ändamål – vare sig det gäller dressyr, turridning, terapi eller fritid. Genom att kombinera medicinsk kompetens med den läkande kraften hos hästar, erbjuder Andrea en helhetslösning som inte bara stärker individen, utan också visar vägen för framtidens barn- och ungdomspsykiatri. För detta har hon nu certifierats tre år i rad som kvalitetsentreprenör. Och med rätta. Tack, Andrea, för att du gör skillnad där den behövs som mest.

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du DR A Büki Konsult AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är DR A Büki Konsult AB certifierat?

Ja, DR A Büki Konsult AB är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör DR A Büki Konsult AB?

DR A Büki Konsult AB är verksamt inom handel & butik, Västra Götalands län.

Var finns DR A Büki Konsult AB?

DR A Büki Konsult AB är baserat i Västra Götalands län.

Hur kontaktar jag DR A Büki Konsult AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.