Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › BPUNKTORO AB

BPUNKTORO AB

Certifierad sedan 2026. BPUNKTORO AB är verksamt inom bygg & anläggning i Huddinge, Stockholms län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2026 (certifieringsår: 2026).

Bransch
Bygg & Anläggning
Ort
Huddinge
Län
Stockholms län
Organisationsnummer
556572-5677
Certifieringsår
2026

Kontakta BPUNKTORO AB

Adress
Bågskyttevägen 6, 141 32 Huddinge
Webbplats
borohus.se
E-post
jenny@borohus.se
Telefon
08-604 40 80

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Om BPUNKTORO AB

Bygg & Anläggning

Artikel

Jenny Bervenmark och BPUNKTORO AB certifieras som kvalitets entreprenör 2026 i Stockholms län

Jenny Bervenmark och BPUNKTORO AB har blivit certifierade som kvalitets entreprenör 2026 i Stockholms län.

BPUNKTORO AB är ett familjeägt företag som arbetar med försäljning av prefabricerade villor och fritidshus genom Borohus. Företaget hjälper kunder genom hela byggprocessen – från rådgivning och planering till färdiga husprojekt. Verksamheten arbetar även med tomtförvärv och uppförande av villor.

I bolaget ansvarar Jenny Bervenmark för den dagliga driften, kundkontakter, planering och utveckling av verksamheten. Hon arbetar nära kunderna genom hela processen och lägger stort fokus på service, kvalitet och trygghet i varje projekt. Hennes man ansvarar för företagets elverksamhet och arbetar med elinstallationer inom projekten.

Bolaget grundades 1999 av Jennys far och i augusti 2024 tog Jenny Bervenmark officiellt över verksamheten. Sedan dess har hon fortsatt utveckla företaget vidare samtidigt som den familjära känslan och det personliga bemötandet har behållits.

Framgångsfaktorn bakom verksamheten har varit det stora fokuset på nöjda kunder och god service genom hela processen. Genom rekommendationer och ett starkt rykte har företaget fortsatt växa och etablera sig på marknaden.

Idag är verksamheten aktiv i både Stockholm och Uppsala samt arbetar även med kunder på Gotland och Åland.

Grattis till Jenny Bervenmark och BPUNKTORO AB till kvalitets entreprenör 2026 i Stockholms län.

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du BPUNKTORO AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är BPUNKTORO AB certifierat?

Ja, BPUNKTORO AB är certifierat av Tryggval sedan 2026. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör BPUNKTORO AB?

BPUNKTORO AB är verksamt inom bygg & anläggning i Huddinge, Stockholms län.

Var finns BPUNKTORO AB?

BPUNKTORO AB är baserat i Huddinge.

Hur kontaktar jag BPUNKTORO AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.