Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Wernborg Byggkonstruktion AB

Wernborg Byggkonstruktion AB

Certifierad sedan 2025. Wernborg Byggkonstruktion AB är verksamt inom restaurang & livsmedel i Gotlands Tofta, Västra Götalands län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2025 (certifieringsår: 2025).

Bransch
Restaurang & Livsmedel
Ort
Gotlands Tofta
Län
Västra Götalands län
Organisationsnummer
559304-9470
Certifieringsår
2025

Kontakta Wernborg Byggkonstruktion AB

Adress
Gausarkviar 6, 622 65 Gotlands Tofta
E-post
mathias@w-bk.se

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Wernborg Byggkonstruktion AB, grundat och drivet av Mathias Wernborg, har certifierats som Kvalitets entreprenör 2025 i Västra Götalands län. Bolaget är verksamt inom byggnadskonstruktion och teknisk projektering. Mathias Wernborg arbetar som byggnadskonstruktör och bistår entreprenörer, fastighetsägare och privatpersoner med konstruktionsberäkningar, tekniska ritningar och beslutsunderlag som krävs för att byggprojekt ska kunna genomföras på ett säkert, hållbart och korrekt sätt. Rollen utgör en viktig länk mellan arkitektens vision och det faktiska genomförandet på byggarbetsplatsen. Verksamheten kännetecknas av hög teknisk kompetens, noggrannhet och ett tydligt kvalitetsfokus. Arbetssättet är strukturerat men samtidigt personligt, med nära dialog med uppdragsgivarna för att varje lösning ska anpassas efter projektets unika förutsättningar. En stor del av uppdragen kommer genom återkommande kunder och rekommendationer, vilket speglar det förtroende som byggts upp över tid. Med lång erfarenhet i branschen och ett konsekvent professionellt förhållningssätt har Wernborg Byggkonstruktion AB etablerat sig som en stabil och pålitlig aktör inom byggkonstruktion på Gotland. Certifieringen Kvalitets entreprenör 2025 är ett tydligt erkännande av ett företagande där teknisk skicklighet, ansvarstagande och kvalitet genomsyrar hela verksamheten. Stort grattis till Mathias Wernborg och Wernborg Byggkonstruktion AB – Kvalitets entreprenör 2025 i Västra Götalands län.

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Wernborg Byggkonstruktion AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Wernborg Byggkonstruktion AB certifierat?

Ja, Wernborg Byggkonstruktion AB är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Wernborg Byggkonstruktion AB?

Wernborg Byggkonstruktion AB är verksamt inom restaurang & livsmedel, Västra Götalands län.

Var finns Wernborg Byggkonstruktion AB?

Wernborg Byggkonstruktion AB är baserat i Västra Götalands län.

Hur kontaktar jag Wernborg Byggkonstruktion AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.