Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Svenska Stilresor AB

Svenska Stilresor AB

Certifierad sedan 2025. Svenska Stilresor AB är verksamt inom kultur & media i Sandviken, Gävleborgs län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2025 (certifieringsår: 2025).

Bransch
Kultur & Media
Ort
Sandviken
Län
Gävleborgs län
Organisationsnummer
556952-7426
Certifieringsår
2025

Kontakta Svenska Stilresor AB

Adress
Hammarbygatan 13, 811 62 Sandviken
E-post
anders@stilresor.se

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

En hyllning till Anders Norstedt Bakom Svenska Stilresor AB står Anders Norstedt, en entreprenör som i över ett decennium skapat personliga och exklusiva reseupplevelser med fokus på gemenskap, trygghet och kvalitet. Sedan starten har Anders arrangerat resor till bland annat Sydafrika, Svalbard, Mauritius och flera europeiska destinationer. Hans filosofi är enkel men stark: ingen resenär ska känna sig ensam. Just den omtanken har gjort att många kunder återkommer år efter år – ibland på sex eller sju resor. Ett viktigt stöd i verksamheten har varit samarbetspartnern Pernille Stallemo, vars engagemang och lokala kunskap bidragit till trygga och välplanerade upplevelser på de internationella resorna. För sitt långsiktiga arbete och sin höga kvalitet tilldelas Anders Norstedt nu certifieringen kvalitets entreprenör 2025. Stort grattis Anders Norstedt och Svenska Stilresor AB till kvalitets entreprenör 2025 i Gävleborgs län!

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Svenska Stilresor AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Svenska Stilresor AB certifierat?

Ja, Svenska Stilresor AB är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Svenska Stilresor AB?

Svenska Stilresor AB är verksamt inom kultur & media, Gävleborgs län.

Var finns Svenska Stilresor AB?

Svenska Stilresor AB är baserat i Gävleborgs län.

Hur kontaktar jag Svenska Stilresor AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.