Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB

Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB

Certifierad sedan 2024. Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB är verksamt inom redovisning & ekonomi i Västernorrlands län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2024 (certifieringsår: 2024).

Bransch
Redovisning & Ekonomi
Län
Västernorrlands län
Organisationsnummer
556800-2355
Certifieringsår
2024

Kontakta Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB

Adress
Gunnarstorp 129
Webbplats
sifferhjalpen.se
E-post
helene@sifferhjalpen.se

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Siffer Hjälpens resa började 2009 men redan sedan barnsben har vi erfarenhet av att vara företagare. Vi är en auktoriserad redovisningsbyrå som består av sex hängivna, erfarna, trevliga och kunniga redovisningskonsulter som kan allt som är värt att veta om ekonomi. Dessutom bjuder vi både på oss själva och en personlig service i världsklass! Vi sköter allt inom ekonomi som annars bara skulle ta tid från det du är bäst på att göra. Vi ser till att det som bara ska fungera faktiskt fungerar. På så sätt hjälper vi dig till en enklare företagarvardag vilket gör att du sparar både tid och pengar. Ända sedan starten har vi haft en vision – att förenkla livet för våra kunder. Vi vill göra företagande bekvämt och underlätta för våra kunder, så att de kan fokusera på sin kärnverksamhet. Jag har den stora förmånen att tycka att det är roligt att gå till jobbet varje dag. Anledningen till det är mina härliga kollegor som sprider en positiv atmosfär och som alltid gör det yttersta för att hjälpa våra kunder på bästa sätt. På kontoret finns det alltid nybryggt kaffe och då jag är smålänning finns det även alltid nybakat fikabröd som vi gärna delar med våra kunder när de kommer förbi. Så välkommen förbi på en fika du också! Stort grattis till Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB – Kvalitets entreprenörer 2024!

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB certifierat?

Ja, Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB är certifierat av Tryggval sedan 2024. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB?

Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB är verksamt inom redovisning & ekonomi, Västernorrlands län.

Var finns Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB?

Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB är baserat i Västernorrlands län.

Hur kontaktar jag Sifferhjälpen Ekonomibyrå AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.