Hem › Företagskatalog › LA Klipp
LA Klipp
Certifierad sedan 2025. LA Klipp verksamt inom övrigt i Sjulsmark, Norrbottens län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2025 (certifieringsår: 2025, 2026).
- Bransch
- Övrigt
- Ort
- Sjulsmark
- Län
- Norrbottens län
- Certifieringsår
- 2025, 2026
Artikel
Familjekänsla och flexibilitet i fokus – Linda Skarin kvalitets entreprenör två år i rad Linda Skarin, ägare av LA Klipp, har för andra året i rad – 2025 och 2026 – blivit certifierad som kvalitets entreprenör i Norrbottens län. Inom verksamheten arbetar Linda som frisör och driver salongen med fullt ansvar för både kundupplevelse och drift. Hon utför klippningar, färgbehandlingar och styling, samtidigt som hon planerar bokningar och ser till att verksamheten fungerar smidigt i vardagen. Hennes styrka ligger i flexibiliteten och i förmågan att anpassa sig efter kundernas behov. Målet är att skapa en varm, familjär miljö där varje kund känner sig sedd, trygg och välkommen. Genom yrkesskicklighet, personligt bemötande och ett långsiktigt tänkande har LA Klipp byggt upp en stabil och lojal kundkrets. Många nya kunder kommer via rekommendationer, vilket är ett tydligt bevis på det förtroende och den kvalitet som präglar verksamheten. I samband med certifieringen vill Linda rikta ett varmt och innerligt tack till sin familj – sin mamma och sina tre pojkar – som stöttar henne i vardagen och gör det möjligt att driva verksamheten med fullt engagemang. Stort grattis till Linda Skarin och LA Klipp – kvalitets entreprenör 2025 och 2026 i Norrbottens län.
Om certifieringen
Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.
Vanliga frågor
Är LA Klipp certifierat?
Ja, LA Klipp är certifierat av Tryggval sedan 2025, 2026. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.
Vad gör LA Klipp?
LA Klipp är verksamt inom övrigt, Västra Götalands län.
Var finns LA Klipp?
LA Klipp är baserat i Västra Götalands län.
Hur kontaktar jag LA Klipp?
Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.