Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Högevalla Skogsteknik AB

Högevalla Skogsteknik AB

Certifierad av Tryggval. Högevalla Skogsteknik AB är verksamt inom jordbruk & skog i Västra Götalands län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB).

Bransch
Jordbruk & Skog
Län
Västra Götalands län
Organisationsnummer
556785-2354

Kontakta Högevalla Skogsteknik AB

Adress
Alboga högevalla
Webbplats
facebook.com/ecologforestry/videos/eco-log-leverans-h%C3%B6gevalla-skogsteknik/2462480073848761
E-post
hogevalla@gmail.com

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Vi hyllar Högevalla Skogsteknik AB till Kvalitets Entreprenörer Sedan 2009 har bröderna Andreas och Mattias drivit Högevalla Skogsteknik AB – ett företag som levererar entreprenad- och skogstjänster med stor professionalism och omtanke. Deras verksamhet omfattar bland annat drivning och markarbeten, och oavsett uppdragens omfattning visar de alltid prov på gediget hantverk och god planering. Framgången är ett resultat av starkt samarbete, ett tydligt ledarskap och personal som engagerar sig i varje steg av processen. Andreas vill särskilt rikta ett tack till sin bror Mattias, de lojala anställda och alla medarbetare som stått vid deras sida genom åren. Det är detta lagarbete som byggt den starka grund företaget står på i dag. Vi gratulerar Högevalla Skogsteknik AB till deras framgångar och tackar dem för att de lyfter kvaliteten i skogsbranschen. Ett företag att lita på – och att inspireras av. Stort grattis!

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Högevalla Skogsteknik AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Högevalla Skogsteknik AB certifierat?

Ja, Högevalla Skogsteknik AB är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Högevalla Skogsteknik AB?

Högevalla Skogsteknik AB är verksamt inom jordbruk & skog, Västra Götalands län.

Var finns Högevalla Skogsteknik AB?

Högevalla Skogsteknik AB är baserat i Västra Götalands län.

Hur kontaktar jag Högevalla Skogsteknik AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.