Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Fredrik Larsson AB

Fredrik Larsson AB

Certifierad av Tryggval. Fredrik Larsson AB är verksamt inom handel & butik i Uttran, Stockholms län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB).

Bransch
Handel & Butik
Ort
Uttran
Län
Stockholms län
Organisationsnummer
559234-3486

Kontakta Fredrik Larsson AB

Adress
SKOLVÄGEN 12 C, 147 63 Uttran
Webbplats
flcycling.se
E-post
fredrik@larssonab.com

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Vi hyllar Fredrik Larsson AB – ett företag som på bara några år lyckats bli en självklar destination för alla cykelentusiaster, från nybörjare till tävlingsproffs. Sedan starten 2020 har Fredrik och hans team byggt upp en verksamhet med genuin passion och ett kompromisslöst fokus på kvalitet. Hos Fredrik Larsson AB handlar det inte bara om att sälja cyklar – det handlar om att skapa cykelglädje. Med exklusiva och testade märken som Mondraker, PIVOT och TRANSITION erbjuder de något för varje cyklist som vill ta sin åkning till nästa nivå. Det personliga engagemanget lyser extra starkt i deras handbyggda hjul, där varje detalj anpassas efter kundens unika behov och användningsområde. Med fysisk butik och lager i Norsborg finns de nära till hands – men det är den varma kundkontakten, den tekniska kunskapen och den kompromisslösa kvalitetskänslan som gör att kunderna alltid återvänder. Att tilldelas certifieringen Kvalitetsentreprenör tre år i rad talar sitt tydliga språk: Fredrik Larsson AB är inte bara ett företag, det är en motor i svensk cykelkultur.

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Fredrik Larsson AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Fredrik Larsson AB certifierat?

Ja, Fredrik Larsson AB är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Fredrik Larsson AB?

Fredrik Larsson AB är verksamt inom handel & butik, Stockholms län.

Var finns Fredrik Larsson AB?

Fredrik Larsson AB är baserat i Stockholms län.

Hur kontaktar jag Fredrik Larsson AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.