Hem › Företagskatalog › Curl Spa
Curl Spa
Certifierad sedan 2025. Curl Spa är verksamt inom hälsa & skönhet i Stockholm, Stockholms län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2025 (certifieringsår: 2025).
- Bransch
- Hälsa & Skönhet
- Ort
- Stockholm
- Län
- Stockholms län
- Organisationsnummer
- 559382-9517
- Certifieringsår
- 2025
Kontakta Curl Spa
- Adress
- Vävar Johans Gata 21, 120 70 Stockholm
- Webbplats
- rapunzelcoils.se/en
- E-post
- Mattias.Liljeqvist@aloglobal.se
Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.
Artikel
Curl Spa, lett av Mattias Liljeqvist, har certifierats som Kvalitets entreprenör 2025 i Stockholms län. Curl Spa är ett familjeföretag där både hjärta och hantverk står i centrum. Verksamheten drivs tillsammans med Mattias fru, som är en central del av både salongen och utvecklingen av företagets koncept, samt deras dotter som varit den ursprungliga inspirationskällan till hela verksamheten. Det var familjens egna behov av skonsam och effektiv hårvård för lockigt hår som lade grunden till både produktutveckling och salongens inriktning. Med ett tydligt fokus på lockigt och texturerat hår erbjuder Curl Spa behandlingar som bygger på djup kunskap, noggrann analys och stor respekt för varje individs hårtyp. Här kombineras professionell teknik med egenutvecklade produkter och metoder, vilket skapar resultat som är både hållbara och personligt anpassade. Företaget har vuxit stadigt och organiskt, utan att tumma på kvalitet eller värderingar. Den familjära sammanhållningen märks tydligt i verksamheten – i omsorgen om kunderna, i arbetsglädjen och i ambitionen att hela tiden utvecklas tillsammans. Curl Spa har idag en stark efterfrågan med kunder som reser långväga för salongens specialistkunskap. Certifieringen är ett erkännande av ett engagerat familjeföretagande där kvalitet, passion och samarbete genomsyrar varje del av verksamheten. Stort grattis till Mattias Liljeqvist och Curl Spa till certifieringen Kvalitets entreprenör 2025 i Stockholms län.
Om certifieringen
Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.
Så kontrollerar du Curl Spa
- Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
- Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
- Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
- Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.
Vanliga frågor
Är Curl Spa certifierat?
Ja, Curl Spa är certifierat av Tryggval sedan 2025. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.
Vad gör Curl Spa?
Curl Spa är verksamt inom hälsa & skönhet, Stockholms län.
Var finns Curl Spa?
Curl Spa är baserat i Stockholms län.
Hur kontaktar jag Curl Spa?
Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.