Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › Bernhardsson Bygg AB

Bernhardsson Bygg AB

Certifierad sedan 2024. Bernhardsson Bygg AB är verksamt inom bygg & anläggning i Markaryd, Kronobergs län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2024 (certifieringsår: 2024).

Bransch
Bygg & Anläggning
Ort
Markaryd
Län
Kronobergs län
Organisationsnummer
556841-8718
Certifieringsår
2024

Kontakta Bernhardsson Bygg AB

Adress
Box 42, 285 21 Markaryd
Webbplats
bernhardssonbygg.se
E-post
info@bernhardssonbygg.se

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Vi vill rikta en stor hyllning till Bernhardsson Bygg AB och dess grundare, bröderna Markus och Joakim Bernhardsson. Sedan sin grundande år 2011 har företaget varit en pålitlig aktör inom byggbranschen. Med sin bas i småländska Markaryd sträcker sig deras arbetsområde ofta till områden som Mellbystrand och Båstad. Idag har Bernhardsson Bygg AB fem anställda, alla med omfattande erfarenhet inom branschen. Deras främsta drivkraft är att säkerställa att deras kunder känner sig trygga och nöjda. De är väl medvetna om att en öppen dialog och väl utfört arbete är avgörande för ett lyckat projekt. Bernhardsson Bygg AB är lyhörda för kundens önskemål samtidigt som de aktivt bidrar med sina egna idéer och erfarenheter. Dessutom är hållbarhet och kvalitet två centrala fokusområden för företaget. Deras strävan efter hög kvalitet och hållbara lösningar har gjort dem till en av de mest rekommenderade aktörerna i länet. Vi vill gratulera Bernhardsson Bygg AB till certifieringen som kvalitets entreprenör och önskar dem fortsatt framgång och välgång i framtiden. Stort grattis till (Bernhardsson Bygg AB) – Kvalitets entreprenörer 2024!

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du Bernhardsson Bygg AB

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är Bernhardsson Bygg AB certifierat?

Ja, Bernhardsson Bygg AB är certifierat av Tryggval sedan 2024. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör Bernhardsson Bygg AB?

Bernhardsson Bygg AB är verksamt inom bygg & anläggning, Kronobergs län.

Var finns Bernhardsson Bygg AB?

Bernhardsson Bygg AB är baserat i Kronobergs län.

Hur kontaktar jag Bernhardsson Bygg AB?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.