Hoppa till huvudinnehåll

Hem › Företagskatalog › APV Utbildning

APV Utbildning

Certifierad sedan 2026. APV Utbildning är verksamt inom utbildning i Sandviken, Gävleborgs län. Företaget är certifierat av Tryggval (Bolagskollen AB) sedan 2026 (certifieringsår: 2026).

Bransch
Utbildning
Ort
Sandviken
Län
Gävleborgs län
Certifieringsår
2026

Kontakta APV Utbildning

Adress
Sagostigen 6, 811 36 Sandviken
E-post
lars.haggstrom@apv-utbildning.se

Vill du ha prisförslag från flera certifierade företag samtidigt kan du använda den kostnadsfria offerttjänsten.

Artikel

Ett entreprenörskap byggt på erfarenhet, engagemang och människors utveckling I Gävleborgs län finner vi Lars Häggström, en entreprenör som genom sitt arbete inom personalutbildning har byggt upp en verksamhet präglad av kvalitet, erfarenhet och ett starkt engagemang för människor. Genom APV Utbildning arbetar Lars Häggström med att planera, genomföra och följa upp utbildningsinsatser för personal inom olika branscher. Han anlitas av utbildningsföretag som i sin tur har företag som kunder, där behovet av rätt kompetens är avgörande för verksamhetens utveckling och säkerhet. Lars ansvarar för att utbildningarna håller hög kvalitet, är pedagogiskt upplagda och anpassade efter deltagarnas förutsättningar. Arbetet innebär allt från att ta fram utbildningsmaterial och hålla kurser till att stötta deltagare i deras lärande och säkerställa att kunskapen kan omsättas i praktiken. Genom sin erfarenhet kan han snabbt sätta sig in i olika verksamheter och bidra med relevant och värdeskapande kompetens. Med erfarenhet som sträcker sig tillbaka till 2012 inom utbildningsområdet – samt en ännu längre bakgrund av att arbeta med företag och människor i olika roller – har Lars byggt upp en gedigen kunskapsbas. Idag driver han sin verksamhet i egen regi, där han själv styr omfattning och inriktning, vilket skapar en flexibel och hållbar arbetsvardag. En avgörande framgångsfaktor har varit drivkraften att fortsätta vara aktiv och bidra med sin kunskap, även efter ett långt yrkesliv. Genom att fokusera på att utveckla både människor och verksamheter har han skapat ett arbete som inte bara levererar resultat – utan också skapar värde för dem han samarbetar med. Arbetet präglas av ett genuint intresse för människor och en vilja att hjälpa organisationer att växa och utvecklas. Det är också tydligt att kvaliteten i leveransen har lett till nöjda kunder och återkommande uppdrag – ett starkt kvitto på ett väl utfört arbete. Att bli certifierad som kvalitets entreprenör 2026 är ett tydligt erkännande för det arbete som lagts ner och den kvalitet som genomsyrar verksamheten. Stort grattis Lars Häggström och APV Utbildning till kvalitets entreprenör 2026 i Gävleborgs län!

Om certifieringen

Certifieringen utfärdas av Bolagskollen AB (org.nr 556810-6826) under varumärket Tryggval. Den är en privat certifiering som grundas på en granskning av sex kriterier och ger företaget titeln Kvalitets Entreprenör. Den gäller tills den återkallas; årtalen på profilen visar när den tilldelades och förnyades. Kontrollera aktuell status via verifieringstjänsten och läs om granskningsmetoden.

Så kontrollerar du APV Utbildning

  • Verifiera certifieringen på organisationsnummer i Tryggvals verifieringstjänst.
  • Kontrollera F-skatt och momsregistrering hos Skatteverket.
  • Se bolagsform, firmatecknare och registreringsdatum hos Bolagsverket.
  • Be om en skriftlig offert och ett avtal med pris och tidsplan innan arbetet börjar.

Vanliga frågor

Är APV Utbildning certifierat?

Ja, APV Utbildning är certifierat av Tryggval sedan 2026. Certifieringen innebär att företaget granskats och godkänts avseende ekonomi, kreditvärdighet, kundnöjdhet och ledning.

Vad gör APV Utbildning?

APV Utbildning är verksamt inom utbildning, Gävleborgs län.

Var finns APV Utbildning?

APV Utbildning är baserat i Gävleborgs län.

Hur kontaktar jag APV Utbildning?

Du kan begära offert via Tryggvals plattform eller kontakta företaget direkt via deras profil.